SMC CXSJL25-10-M9BVSAPC CXSJ Series Dual Rod Cylinder Compact Type
SMC
SKU:
CXSJL25-10-M9BVSAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CXSJ Series Dual Rod Cylinder Compact Type
  • Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    M Thread( 6 25),Rc1/8( 32)
    Piping:
    Standard 6 32
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)