SMC CXSJM15-20-M9PL CXSJ Series Dual Rod Cylinder Compact Type
SMC
SKU:
CXSJM15-20-M9PL
Current Stock:
CXSJ Series Dual Rod Cylinder Compact Type
  • Bearing Type:
    Slide Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 15 mm
    Port Thread Type:
    M Thread( 6 25),Rc1/8( 32)
    Piping:
    Standard 6 32
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 20 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)