SMC CXSM10-25-Y59BLS CXS Series Dual Rod Cylinder Basic Type
SMC
SKU:
CXSM10-25-Y59BLS
Current Stock:
CXS Series Dual Rod Cylinder Basic Type
  • Compact cylinder with high-precision guide function for pick & place applications
  • Bearing Type:
    Slide Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 10 mm
    Port Thread Type:
    M-thread Or Rc1/8
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 25 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)