SMC CXSWM32-50-Y7PVSAPC CXSW Series Dual Rod Cylinder Double Rod Type
SMC
SKU:
CXSWM32-50-Y7PVSAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CXSW Series Dual Rod Cylinder Double Rod Type
  • Compact cylinder with high-precision guide function for pick & place applications
  • Bearing Type:
    Slide Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    M-thread Or Rc1/8
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)