SMC CXTL32-25BS-M9BS CXT Series Platform Cylinder
SMC
SKU:
CXTL32-25BS-M9BS
Current Stock:
CXT Series Platform Cylinder
  • Integrated worktable with actuator;
  • Highly rigid and accurate slide table
  • Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Bore Size:
    32 mm
    Port Thread Type:
    Rc/M Thread
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 25 mm
    Option:
    With 1 Shock Absorber (Set On The Driving Cylinder Side When Packed.)
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)