SMC CY1F10L-100-M9BW CY1F Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder
SMC
SKU:
CY1F10L-100-M9BW
Current Stock:
CY1F Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder
  • Low profile, short body, lightweight;
  • The cylinder and guide are integrated
  • Bore Size:
    Bore Size 10 mm
    Thread Type:
    M-thread Or Rc1/8
    Piping Direction:
    Concentrated Piping On Left
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Adjustment Bolt:
    Both Sides Are Standard
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)