SMC CY1F15L-300A CY1F Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder
SMC
SKU:
CY1F15L-300A
Current Stock:
CY1F Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder
  • Low profile, short body, lightweight;
  • The cylinder and guide are integrated
  • Bore Size:
    Bore Size 15 mm
    Thread Type:
    M-thread Or Rc1/8
    Piping Direction:
    Concentrated Piping On Left
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 300 mm
    Adjustment Bolt:
    For 25 mm Adjustment On Both Sides