SMC CY1F25TNL-400A-M9BWLS CY1F Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder
SMC
SKU:
CY1F25TNL-400A-M9BWLS
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CY1F Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder
  • Low profile, short body, lightweight;
  • The cylinder and guide are integrated
  • Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Thread Type:
    NPT
    Piping Direction:
    Concentrated Piping On Left
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 400 mm
    Adjustment Bolt:
    For 25 mm Adjustment On Both Sides
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)