SMC CY1L10H-100-J79CL CY1L Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder Slider Type
SMC
SKU:
CY1L10H-100-J79CL
Current Stock:
CY1L Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder Slider Type
  • Magnetically coupled, space-saving cylinder permits a wide range of applications
  • Bore Size:
    Bore Size 10 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Magnetic Holding Force:
    Holding Force Type H
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Adjustment Type:
    With Adjusting Bolt
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Connector, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)