SMC CY1S20-450BZ CY1S-Z Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder Slider Type
SMC
SKU:
CY1S20-450BZ
Current Stock:
CY1S-Z Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder Slider Type
  • Weight: Max. 15% reduced (0.96 kg: Existing model 1.13 kg);
  • Overall length: Max. 15 mm shortened (240 mm: Existing model 255 mm);
  • Adjustment bolt improves stroke accuracy/repeatability
  • Piping:
    Both Sides Piping Type
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 450 mm