SMC CY3R40-450-M9PL CY3R Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder/Direct Mount Type
SMC
SKU:
CY3R40-450-M9PL
Current Stock:
CY3R Series Magnetically Coupled Rodless Cylinder/Direct Mount Type
  • Further improvement on Series CY1;
  • NPT thread and G thread as standard
  • Piping:
    Standar
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 450 mm
    Switch Rail:
    With Switch Rail
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)