SMC Electric Actuator with Integrated Controller - Rodless Slide Type | EQFS16RHB-250-B6 | 250mm Stroke
SMC
SKU:
EQFS16RHB-250-B6
Current Stock:
Product Code:
EQFS16RHB-250-B6
Stroke Length:
250mm
Bore/Body Size:
16mm
Power Supply:
24VDC
Positioning:
2 or 3 Position Stops
Operating Temperature:
0 to 40°C