SMC Electric Actuator with Integrated Controller - Rodless Slide Type | EQFS25HA-200-B5 | 200mm Stroke
SMC
SKU:
EQFS25HA-200-B5
Current Stock:
Product Code:
EQFS25HA-200-B5
Series:
EQ (Electric Actuator with Integrated Controller)
Stroke Length:
200mm
Bore/Body Size:
25mm
Motor Type:
High-Performance Stepper Motor
Encoder:
Battery-less Absolute Encoder
Power Supply:
24VDC
Communication:
Parallel I/O, IO-Link Protocol
Control Modes:
Single Solenoid, Double Solenoid, Closed Center
Positioning:
2 or 3 Position Stops
Connector Type:
M12 Metal Cable Connectors
Environmental Rating:
IP40 (Standard)
Operating Temperature:
0 to 40°C