SMC
SKU:
ISE20B-T-C6L-WB
Current Stock:
  • An M12 connector type has been added to the 20B series. [New];
  • A low pressure range type has been added to the 20A series. [New];
  • Delay time:1.5 ms or less;
  • Current consumption: 25 mA or less
  • Rated Pressure Range:
    ?0.1 To 1 MPa
    Output Specifications:
    PNP Open Collector 2 Outputs + Analog Voltage Output
    Unit Specifications:
    Unit Selection Function
    Piping Specification:
    One-touch Fitting ?6 mm (Elbow Type)