SMC IZS41-1120PZ-06B IZS41/42 Series Lonizer Feedback Sensor Type/Dual AC Type
SMC
SKU:
IZS41-1120PZ-06B
Current Stock:
IZS41/42 Series Lonizer Feedback Sensor Type/Dual AC Type
  • Energy saving high-efficiency cartridge [New];
  • Dual AC Type: Potential amplitude: 25 V or less (Compared at an installation height of 300 mm);
  • Rapid static neutralization by a feedback sensor;
  • Adjustment and maintenance labor can be reduced by using an auto balance sensor;
  • Simple operation: Can be controlled by powering the ionizer ON (Standard Type);
  • The ionizers can be set with a remote controller. Transition wiring may be used;
  • High speed static neutralization cartridge, Energy saving static neutralization cartridge
  • Type:
    Feedback Sensor Type
    Bar Length:
    1120 mm