SMC IZT40-16D24H-N IZT40 Series Separate Controller Bar Type Ionizer Standard Type
SMC
SKU:
IZT40-16D24H-N
Current Stock:
IZT40 Series Separate Controller Bar Type Ionizer Standard Type
  • Nozzle type/IZT43 Series added. [New];
  • The controller and high-voltage power supply module can be mounted separately;
  • Space saving: Height 37 mm x Width 30 mm (Bar type); Thickness 16 mm x Width 53 mm x Height 32 mm (Nozzle type);
  • One controller can control a maximum of 4 ionizers;
  • Potential amplitude: 25 V or less;