SMC IZT40-64D16L-3BU IZT40 Series Separate Controller Bar Type Ionizer Standard Type
SMC
SKU:
IZT40-64D16L-3BU
  • Space saving: Height 37 mm x Width 30 mm (Bar type); Thickness 16 mm x Width 53 mm x Height 32 mm (Nozzle type);
  • One controller can control a maximum of 4 ionizers;
  • Potential amplitude: 25 V or less;
  • Rapid neutralization of static electricity: Max. speed of 0.1 s;
  • Static neutralization is possible even when air is not being supplied
  • Model:
    Standard Type
    Bar Length:
    640 mm