SMC IZT41-34D16HR-3FU IZT41/42 Series Separate Controller Bar Type Ionizer AC Type/Dual AC Type
SMC
SKU:
IZT41-34D16HR-3FU
Current Stock:
IZT41/42 Series Separate Controller Bar Type Ionizer AC Type/Dual AC Type
  • Nozzle type/IZT43 Series added. [New];
  • The controller and high-voltage power supply module can be mounted separately;
  • Space saving: Height 37 mm x Width 30 mm (Bar type); Thickness 16 mm x Width 53 mm x Height 32 mm (Nozzle type);
  • One controller can control a maximum of 4 ionizers;
  • Potential amplitude: 25 V or less;
  • Rapid neutralization of static electricity: Max. speed of 0.1 s;
  • Static neutralization is possible even when air is not being supplied
  • Model:
    AC Type
    Bar Length:
    340 mm