SMC JCDMM25TN-100 JCM Series Air Cylinder Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
JCDMM25TN-100
Current Stock:
JCM Series Air Cylinder Double Acting,Single Rod
  • A foot type and a flange type have been added [New];
  • Overall length shortened by up to 97 mm;
  • Weight: Max. 54% lighter (0.69 kg?0.32 kg);
  • Various cover types available;
  • Port size: M5 and Rc NPT1/8 available;
  • Male and female rod ends available;
  • With auto switch (JCDM series: JCDM)
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Mounting:
    Double Sides Male Thread
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    NPT1/8
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm