SMC JCDQA32-10 JCQ Series Compact Cylinder Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
JCDQA32-10
Current Stock:
JCQ Series Compact Cylinder Double Acting,Single Rod
  • An axial foot type and a flange type have been added (?32 to ?100)[New];
  • Compact: Overall length shortened by 6.5 mm, Width shortened by 6 mm, Height shortened by 4 mm;
  • Weight: Max. 46% lighter (382 g ? 204 g);
  • Volume: Max. 40% reduction;
  • With auto switch (JCDQ Series: JCDQ)
    Mounting:
    Both Ends Tapped Style
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    M Thread (12~40),Rc (50~100)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm