SMC LEFB25S2S-300-RAA2 LEFB-AC Series Electric Actuator/Slider Type Belt Drive AC Servo Motor
SMC
SKU:
LEFB25S2S-300-RAA2
Current Stock:
LEFB-AC Series Electric Actuator/Slider Type Belt Drive AC Servo Motor
Series LEFB Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Max. stroke: 2000 mm;
  • Max. speed: 2000 mm/s;
  • Positioning repeatability: ±0.08 mm;
  • Max. speed: 2000mm/s;
  • Max. stroke: 3000mm;
  • Max. acceleration/deceleration: 20000mm/S2;
  • Pulse input type/With internal absolute encoder (For the LECSB/C/S);
  • Positioning repeatability: ±0.06 mm;
  • Size:
    25
    Motor Mounting Position:
    Top Mounting
    Motor Type:
    AC Servo Motor(Incremental Encoder), Output 100W, Actuator Size 25 mm
    Equivalent Lead:
    54 mm
    Stroke:
    Stroke 300 mm
    Motor Option:
    Without Lock
    Auto Switch Mounting Bracket:
    None
    Positioning Pin Hole:
    Housing B Bottom
    Cable Type:
    Robotic Cable(Flexible Cable)
    Cable Length:
    10 m
    Driver Type:
    LECSA2, Power Supply Voltage 200V To 230V