SMC LEFB32T-700-S3AN3 LEFB Series Electric Actuator/Slider Type Belt Drive Step Motor (Servo 24 VDC)/Servo Motor (24 VDC)
SMC
SKU:
LEFB32T-700-S3AN3
Current Stock:
LEFB Series Electric Actuator/Slider Type Belt Drive Step Motor (Servo 24 VDC)/Servo Motor (24 VDC)
Series LEFB Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Max. stroke: 2000 mm;
  • Max. speed: 2000 mm/s;
  • Positioning repeatability: ±0.08 mm;
  • Max. speed: 2000mm/s;
  • Max. stroke: 3000mm;
  • Max. acceleration/deceleration: 20000mm/S2;
  • Pulse input type/With internal absolute encoder (For the LECSB/C/S);
  • Positioning repeatability: ±0.06 mm;
  • Size:
    32
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Equivalent Lead:
    48
    Stroke:
    Stroke 700 mm