SMC LEFS25A-350-R5CP18 LEFS Series Electric Actuator/Slider Type Ball Screw Drive Step Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC Series
SMC
SKU:
LEFS25A-350-R5CP18
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEFS Series Electric Actuator/Slider Type Ball Screw Drive Step Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC Series
Series LEFS Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Max. work load: 65 kg;
  • Positioning repeatability: ±0.02 mm;
  • High acceleration/deceleration 20000mm/S2 ;
  • Pulse input type;
  • With internal absolute encoder (For the LECSB/C/S);
  • Positioning repeatability: ±0.01 mm (High precision type);
  • Accuracy:
    Basic Style
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Lead:
    Size16:10mm,Size25:12mm,Size32:16mm,Size40:20mm
    Stroke:
    Stroke 350 mm