SMC LEFS25RNM1H-300 LEFS Series Electric Actuator/Slider Type Ball Screw Drive Motorless Type
SMC
SKU:
LEFS25RNM1H-300
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEFS Series Electric Actuator/Slider Type Ball Screw Drive Motorless Type
  • Various servo motors can be mounted due to the addition of the motorless type;
    Motor Mounting Position:
    Right Side Parallel
    Mounting Type:
    Mounting Type M1
    Lead:
    Size25: 20 mm, Size32: 24 mm, Size40: 30 mm
    Stroke:
    Stroke 300 mm