SMC LEFS32NXB-350 LEFS Series Electric Actuator/Slider Type Ball Screw Drive Motorless Type
SMC
SKU:
LEFS32NXB-350
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEFS Series Electric Actuator/Slider Type Ball Screw Drive Motorless Type
  • Various servo motors can be mounted due to the addition of the motorless type;
  • Accuracy:
    Basic
    Motor Mounting Position:
    In-line
    Mounting Type:
    Mounting Type X
    Lead:
    Size25: 6 mm, Size32: 8 mm, Size40: 10 mm
    Stroke:
    Stroke 350 mm