SMC LEFS32S7A-600-SAC2H LEFS Series Electric Actuator/Slider Type Ball Screw Drive AC Servo Motor
SMC
SKU:
LEFS32S7A-600-SAC2H
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEFS Series Electric Actuator/Slider Type Ball Screw Drive AC Servo Motor
Series LEFS Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Max. work load: 65 kg;
  • Positioning repeatability: ±0.02 mm;
  • Clean specification: Complies with ISO Class 4 (ISO14644-1) (11-LEFS only);
  • High output motor (100/200/400 W);
  • Improved high speed transfer ability;
  • High acceleration/deceleration 20000mm/S2 ;
  • Pulse input type;
  • With internal absolute encoder (For the LECSB/C/S);
  • Positioning repeatability: ±0.01 mm (High precision type);
    Motor Mounting Position:
    In-line
    Motor Type:
    AC Servo Motor(Absolute Encoder), Output 200W, Actuator Size 32 mm
    Lead:
    Size25: 12 mm, Size32: 16 mm, Size40: 20 mm
    Stroke:
    Stroke 600 mm
    Motor Option:
    Without Lock
    Auto Switch Mounting Bracket:
    None
    Grease Application (Seal Band Part):
    With
    Positioning Pin Hole:
    Housing B Bottom
    Cable Type:
    Standard Cable
    Cable Length:
    10 m
    Driver Type:
    LECSC2-T, Power Supply Voltage 200V To 230V