SMC
SKU:
LEJB63S3T-1000
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEJB-AC Series Electric Actuator/High Rigidity Slider Type Belt Drive AC Servo Motor
  • Max. stroke: 3000 mm;
  • Max. speed: 3000 mm/s;
  • Max. acceleration/deceleration: 20000 mm/S2;
  • Size:
    63
    Motor Type:
    AC servo motor(Incremental encoder), Output 200W, Actuator size 63 mm
    Stroke:
    Stroke 1000 mm