SMC
SKU:
LEJS100NB-600T-X400
Current Stock:
LEJS100-X400 Series Electric Actuator High Rigidity Slider Type Ball Screw Drive Motorless Type
  • Motor output: Supports 750 W;
  • Work load (Speed: 500 mm/s, Lead: 10 mm);? Horizontal: 400kg, Vertical: 80kg;
  • Speed (Stroke: 500 mm, Lead: 50 mm);? Horizontal/Vertical: 2300 mm/s;
  • Max. acceleration/deceleration: 10000 mm/s2
  • Size:
    100
    Motor Type:
    Motorless Type
    Lead:
    10 mm
    Stroke:
    Stroke 600 mm