SMC LEL25LT-500R-S3 LEL Series Electric Actuator/Guide Rod Slider Belt Drive Step Motor (Servo 24 VDC)
SMC
SKU:
LEL25LT-500R-S3
Current Stock:
LEL Series Electric Actuator/Guide Rod Slider Belt Drive Step Motor (Servo 24 VDC)
  • Low-profile/Flat Height: 48 mm;
  • Auto switch mountable (Made to Order);
  • Max. stroke: 1000 mm;
  • Transfer speed: 1000 mm/s;
  • Positioning repeatability: ±0.08 mm;
  • Compatible controllers: JXC51, JXC61, JXCE1, JXC91, JXCP1, JXCD1, JXCL1, JXCM1, LECP1
  • Size:
    25
    Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Equivalent Lead:
    48 mm
    Stroke:
    Stroke 500 mm