SMC LEMC32T-500 LEMC Series Electric Actuator/Low Profile Slider Type Cam Follower Guide Type Step Motor (Servo 24 VDC)
SMC
SKU:
LEMC32T-500
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEMC Series Electric Actuator/Low Profile Slider Type Cam Follower Guide Type Step Motor (Servo 24 VDC)
  • Low profile, low center of gravity; Table height: 28 mm (in the case of LEMC/H/HT size 25);
  • Can be combined with various guides;
  • High maintainability;
  • Motor mounting position: Above or below, right or left selectable;
  • Compatible controllers: JXC51, JXC61, JXCE1, JXC91, JXCP1, JXCD1, JXCL1, JXCM1, LECP1, LECP2
  • Size:
    32
    Motor Mounting Position:
    Top Mounting
    Lead:
    48 mm
    Stroke:
    Stroke 500 mm