SMC LEMH32UT-250 LEMH/HT Series Electric Actuator/Low Profile Slider Type Linear Guide Single Axis Type/Double Axis Type Step Motor (Servo 24 VDC)
SMC
SKU:
LEMH32UT-250
Current Stock:
LEMH/HT Series Electric Actuator/Low Profile Slider Type Linear Guide Single Axis Type/Double Axis Type Step Motor (Servo 24 VDC)
  • Low profile, low center of gravity; Table height: 28 mm (in the case of LEMC/H/HT size 25);
    Lead:
    48 mm
    Stroke:
    Stroke 250 mm