SMC LEPY10LJ-50-RBC918 LEPY Series Electric Actuator Miniature Rod Type Step Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC series
SMC
SKU:
LEPY10LJ-50-RBC918
Current Stock:
LEPY Series Electric Actuator Miniature Rod Type Step Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC series
  • Compact and lightweight; W 20.5 mm x H 30 mm x L 125.6 mm, weight 240 g;
  • Max. pushing force: 50 N;
  • Positioning repeatability: ±0.05 mm;
  • Possible to set position, speed and force (64 points);
  • Max. speed (Horizontal): 350 mm/s;
  • Size:
    10
    Motor size:
    Compact
    Lead Screw Type:
    LEPY6:8mm,LEPY10:10mm
    Stroke:
    Stroke 50 mm