SMC LES25RAJ-75BS-R36N3D LES-DC Series Electric Slide Table/Compact Type (Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC)
SMC
SKU:
LES25RAJ-75BS-R36N3D
Current Stock:
LES-DC Series Electric Slide Table/Compact Type (Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC)
  • Compact: Compared with the LESH, Workpiece mounting surface height:;?Reduced by up to 12%;
  • Vertical work load: Increased by up to 50%;
  • Lightweight: Reduced by up to 29%;
  • Max. pushing force: 180 N;
  • Positioning repeatability: ±0.05 mm;
  • Possible to reduce cycle time;?Max. acceleration/deceleration: 5,000 mm/S2;?Max. speed: 400 mm/s;
  • Size:
    25
    Motor Mounting Position:
    Standard Type,R Type
    Motor Type:
    Servo motor (24 VDC)
    Lead:
    Size8::8 mm,Size16:10 mm,Size25:16 mm
    Stroke:
    Stroke 75 mm