SMC LES25RAK-75S LES-DC Series Electric Slide Table/Compact Type (Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC)
SMC
SKU:
LES25RAK-75S
Current Stock:
LES-DC Series Electric Slide Table/Compact Type (Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC)
  • Compact: Compared with the LESH, Workpiece mounting surface height:; Reduced by up to 12%;
  • Vertical work load: Increased by up to 50%;
  • Lightweight: Reduced by up to 29%;
  • Max. pushing force: 180 N;
  • Positioning repeatability: ±0.05 mm;
  • Possible to reduce cycle time; Max. acceleration/deceleration: 5,000 mm/S2; Max. speed: 400 mm/s;
    Motor Type:
    Servo motor (24 VDC)
    Lead:
    Size8:4 mm,Size16:5 mm,Size25:8 mm
    Stroke:
    Stroke 75 mm