SMC LESH16DJ-50SH LESH-DC Series Electric Slide Table/High Rigidity Type (Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC)
SMC
SKU:
LESH16DJ-50SH
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LESH-DC Series Electric Slide Table/High Rigidity Type (Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC)
  • Reduced cycle time; Max. acceleration and deceleration: 5,000 mm/S2; Max. speed: 400 mm/s;
  • Maximum pushing force; 180 N;
  • Positioning repeatability: ±0.05 mm;
  • Size:
    16
    Motor Mounting Position:
    Motor Straight,Type D Type
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Lead:
    Size8::8 mm,Size16:10 mm,Size25:16 mm
    Stroke:
    Stroke 50 mm