SMC LESH25RAK-100S LESH-DC Series Electric Slide Table/High Rigidity Type (Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC)
SMC
SKU:
LESH25RAK-100S
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LESH-DC Series Electric Slide Table/High Rigidity Type (Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC)
  • Reduced cycle time; Max. acceleration and deceleration: 5,000 mm/S2; Max. speed: 400 mm/s;
  • Maximum pushing force; 180 N;
  • Positioning repeatability: ±0.05 mm;
  • Size:
    25
    Motor Mounting Position:
    Standard Type,R Type
    Motor Type:
    Servo motor (24 VDC)
    Lead:
    Size8:4 mm,Size16:5 mm,Size25:8 mm
    Stroke:
    Stroke 100 mm