SMC LESH25RJ-150B-RBCE18 LESH Series Electric Slide Table/High Rigidity Type Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC series
SMC
SKU:
LESH25RJ-150B-RBCE18
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LESH Series Electric Slide Table/High Rigidity Type Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC series
  • Reduced cycle time; Max. acceleration and deceleration: 5,000 mm/S2; Max. speed: 400 mm/s;
  • Maximum pushing force; 180 N;
  • Positioning repeatability: ±0.05 mm;
    Motor Mounting Position:
    Basic Type/R Type
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Lead:
    Size8::8 mm,Size16:10 mm,Size25:16 mm
    Stroke:
    Stroke 150 mm