SMC LESH25RK-50BS-R5C518 LESH Series Electric Slide Table/High Rigidity Type Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC series
SMC
SKU:
LESH25RK-50BS-R5C518
Current Stock:
LESH Series Electric Slide Table/High Rigidity Type Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC series
  • Reduced cycle time; Max. acceleration and deceleration: 5,000 mm/S2; Max. speed: 400 mm/s;
  • Maximum pushing force; 180 N;
  • Positioning repeatability: ±0.05 mm;
    Motor Mounting Position:
    Basic Type/R Type
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Lead:
    Size8:4 mm,Size16:5 mm,Size25:8 mm
    Stroke:
    Stroke 50 mm