SMC LEY25DB-100BM-R3-X5 LEY-X5-DC Series Electric Actuator/Rod Type Step Motor(Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC) Dust/Drip proof specification (IP65)
SMC
SKU:
LEY25DB-100BM-R3-X5
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEY-X5-DC Series Electric Actuator/Rod Type Step Motor(Servo 24 VDC)/Servo Motor(24 VDC) Dust/Drip proof specification (IP65)
  • Enclosure: IP65 equivalent;
  • Max. stroke: 500 mm
    Motor Mounting Position:
    Straight Type
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Lead:
    Size25:6mm, Size32:8mm
    Stroke:
    Stroke 100 mm