SMC LEY32DA-500-S1CE18 LEY Series Electric Actuator/ Rod Type Step Motor(Servo 24 VDC)Applicable To The JXC Series
SMC
SKU:
LEY32DA-500-S1CE18
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEY Series Electric Actuator/ Rod Type Step Motor(Servo 24 VDC)Applicable To The JXC Series
Series LEY Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Long stroke: Max. 500 mm;
  • Direct mounting: 3 directions, Bracket mounting: 3 types;
  • Auto switch can be mounted;
  • Speed control/Positioning: Max. 64 points;
  • Positioning repeatability: ±0.02 mm or less;
  • Dust/Drip proof (IP65) specification;
  • High output motor (100/200/400 W);
  • Improved high speed transfer ability;
  • High acceleration compatible (5,000 mm/S2);
  • Pulse input type;
  • With internal absolute encoder;
    Motor Mounting Position:
    Straight Type
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Lead:
    Size16:10mm,Size25:12mm,Size32/40:16mm
    Stroke:
    Stroke 500 mm