SMC LEY32S3B-100M-S5A1H LEY Series Electric Actuator/Rod Type AC Servo Motor(100/200W)
SMC
SKU:
LEY32S3B-100M-S5A1H
Current Stock:
LEY Series Electric Actuator/Rod Type AC Servo Motor(100/200W)
Series LEY Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Long stroke: Max. 500 mm;
  • Direct mounting: 3 directions, Bracket mounting: 3 types;
  • Auto switch can be mounted;
  • Speed control/Positioning: Max. 64 points;
  • Positioning repeatability: ±0.02 mm or less;
  • Dust/Drip proof (IP65) specification;
  • High output motor (100/200/400 W);
  • Improved high speed transfer ability;
  • High acceleration compatible (5,000 mm/S2);
  • Pulse input type;
  • With internal absolute encoder;
    Motor Mounting Position:
    Top Mounting
    Motor Type:
    AC servo motor(Incremental encoder), Output 200W, Actuator size 32 mm
    Lead:
    Size25:6 mm, Size32&Motor Mounting Position In-line:8 mm, Size32&Motor Mounting Position Parallel:10 mm
    Stroke:
    Stroke 100 mm
    Motor Option:
    Without Lock
    Rod End Thread:
    Rod End Male Thread
    Mounting Style:
    Ends Tapped/Body Bottom Tapped
    Cable Type:
    Standard Cable
    Cable Length:
    5 m
    Driver Type:
    LECSA1, Power Supply Voltage 100V To 120V