SMC LEY40A-350CL-S5C918 LEY Series Electric Actuator/ Rod Type Step Motor(Servo 24 VDC)Applicable To The JXC Series
SMC
SKU:
LEY40A-350CL-S5C918
Current Stock:
LEY Series Electric Actuator/ Rod Type Step Motor(Servo 24 VDC)Applicable To The JXC Series
Series LEY Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Long stroke: Max. 500 mm;
  • Positioning repeatability: ±0.02 mm or less;
  • High acceleration compatible (5,000 mm/S2);
  • Pulse input type;
  • With internal absolute encoder;
    Motor Mounting Position:
    Top Mounting
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Lead:
    Size16:10mm,Size25:12mm,Size32/40:16mm
    Stroke:
    Stroke 350mm