SMC
SKU:
LEY63T8C-800PB
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEY Series Electric Actuator/Rod Type AC Servo Motor Corresponding To LECS -T Series Driver
Series LEY Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Long stroke: Max. 500 mm;
  • Direct mounting: 3 directions, Bracket mounting: 3 types;
  • Auto switch can be mounted;
  • Speed control/Positioning: Max. 64 points;
  • Positioning repeatability: ±0.02 mm or less;
  • Dust/Drip proof (IP65) specification;
  • High output motor (100/200/400 W);
  • Improved high speed transfer ability;
  • High acceleration compatible (5,000 mm/S2);
  • Pulse input type;
  • With internal absolute encoder;
    Motor Mounting Position:
    Top Mounting
    Motor Type:
    AC servo motor(Absolute encoder), Output 400W, Actuator size 63 mm
    Lead:
    Size25: 3 mm, Size32&Motor Mounting Position In-line: 4 mm, Size32&Motor Mounting Position Parallel: 5 mm, Size63: 5 mm
    Stroke:
    Stroke 800 mm