SMC LEYG32MB-150B-R5C917 LEYG Series Electric Actuator/Guide Rod Type Step Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC Series
SMC
SKU:
LEYG32MB-150B-R5C917
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
LEYG Series Electric Actuator/Guide Rod Type Step Motor (Servo 24 VDC) Applicable To The JXC Series
Series LEYG Step Motor (Servo/24 VDC) Servo Motor (24 VDC);
  • Lateral end load: 5 times more (compared with rod type, size 25 and; 100 stroke);
  • Speed control/Positioning: Max. 64 points;
  • Positioning repeatability: ±0.02 mm or less;
  • High output motor (100/200 W);
  • Improved high speed transfer ability;
  • High acceleration/deceleration compatible (5,000mm/S2);
  • Pulse input type;
  • With internal absolute encoder;
    Bearing Type:
    Slide Bearing
    Motor Mounting Position:
    Top Mounting
    Motor Type:
    Step Motor (Servo 24 VDC)
    Lead:
    Size16:5mm,Size25:6mm,Size32/40:8mm
    Stroke:
    Stroke 150 mm