SMC MDBBF40-600-HL-M9BSAPC MBB Series Air Cylinder
SMC
SKU:
MDBBF40-600-HL-M9BSAPC
Mounting Style:
Rod Side Flange Style
Bore Size:
Bore Size 40 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 600 mm
Lock Position:
Head End Lock
Manual Release Type:
Locking Type
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)