SMC MDUB40-100DZ-M9BWSAPC MU Series Plate Cylinder
SMC
SKU:
MDUB40-100DZ-M9BWSAPC
  • Available with a stroke up to 300 mm;
    Mounting Style:
    Basic Type
    Size:
    Equiv.Φ40 Piston Area
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Piston rod end type:
    Rod End Female Thread
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)