SMC MDUB40-25DMZ-M9NV MU Series Plate Cylinder
SMC
SKU:
MDUB40-25DMZ-M9NV
  • Available with a stroke up to 300 mm;
    Mounting Style:
    Basic Type
    Size:
    Equiv.?40 Piston Area
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 25 mm
    Piston rod end type:
    Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)