SMC MDUB50TN-50DMZ-M9BL MU Series Plate Cylinder
SMC
SKU:
MDUB50TN-50DMZ-M9BL
  • Available with a stroke up to 300 mm;
    Mounting Style:
    Basic Type
    Size:
    Equiv.Φ50 Piston Area
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Piston rod end type:
    Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)