SMC MDUF40-150DZ-M9P MU Series Plate Cylinder
SMC
SKU:
MDUF40-150DZ-M9P
  • Available with a stroke up to 300 mm;
    Mounting Style:
    Rod Side Flange Style
    Size:
    Equiv.?40 Piston Area
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm
    Piston rod end type:
    Rod End Female Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)