SMC MDUWB32-10DMZ-M9BVL MUW Series Plate Cylinder
SMC
SKU:
MDUWB32-10DMZ-M9BVL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MUW Series Plate Cylinder
  • Available with a stroke up to 300 mm;
    Mounting Style:
    Basic Style
    Size:
    Equiv. 32 Piston Area
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Piston rod end type:
    Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)